·ANALYTICK? ?L?NKY

SEZNAM ODKAZŮ

29. května 2004 · VERZE PRO TISK · POSLAT MAILEM

Těrek Groznyj vyhrál ruský fotbalový pohár, zúčastní se Poháru UEFA

(Prague Watchdog) - Fotbalový tým Těrek Groznyj vyhrál Pohár Ruska, když v dnešním finálovém utkání v Moskvě porazil samarská Křídla sovětů z nejvyšší ruské ligové soutěže 1:0. Vítězný gól vstřelil útočník Andrej Feďkov v nastavené hrací době.

Čečenští fotbalisté tak na stadionu moskevského Lokomotivu před 18.000 diváky završili své vítězné tažení ruskou pohárovou soutěží a vybojovali si právo účasti v Poháru UEFA. První utkání předkola tohoto evropského poháru odehrají na podzim na stadionu některého z jihoruských měst (Rostov na Donu, Vladikavkaz) či na stadionu Lokomotivu Moskva.

Těrek Groznyj se zapojil do ruských fotbalových soutěží v roce 2001 a postupně se probojoval až do ruské první divize, tj. druhé nejvyšší fotbalové ligy. V loňské sezóně mu jen těsně unikla možnost postoupit do ruské Premier ligy a utkat se tak s nejlepšími týmy celé Ruské federace.